Drodzy Czytelnicy, Autorzy i Wspierający,

z żalem musimy poinformować, że odkryliśmy przy niektórych pozycjach duży ruch z egzotycznych serwerów, takich jak: Azerbejdżan, Turcja, Wyspy Dziewicze, Bangladesz, Etiopia, itp. Zauważyliśmy też próby obejścia systemu głosowania innymi metodami.

Staramy się wyłonić najlepszą polską książkę przy Waszej pomocy, dzięki między innymi Waszym głosom. Przykro nam, że wśród fanów niektórych autorów znalazły się osoby nieuczciwe.

Nie chcemy jednak karać autorów za grupkę fanów, dyskwalifikując niektóre pozycje. Z drugiej strony kilka powieści mogło się nie dostać do finałowej dziesiątki wskutek nieuczciwych praktyk ich konkurentów. Po burzliwych naradach w gronie organizatorów i niektórych wspierających zdecydowaliśmy się poszerzyć grono finalistów do 20 pozycji, a nie jak było przewidywane tylko do 10. Odpowiednio przedłużamy też czas potrzebny na lekturę dla jury.

Liczymy na Waszą wyrozumiałość i mam nadzieję, że zrozumiecie pobudki jakimi się kierowaliśmy.

 

Facebook Comments

One Reply to “Aktualności #1”

  1. Nawet oddanie głosu na ulubioną książkę zaczyna być komercja 😔. To powinna być przyjemność dla głosujących, „lubię głosuję” a tu cuda na kiju!?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *